Apzini savus ikmēneša ienākumus

BanknotesLielākai daļai cilvēku un ģimeņu pirmais solis, sākot plānot budžetu, ir saprast, cik īsti ir viņu ienākumi, ar ko ik mēnesi ir jārēķinās.

Uzskaiti visu ģimenes locekļu ienākumus, tie regulāri saņem. Iekļauj visus ienākumus, ko Tu saņem par pilna laika darbu, pusslodzi vai esot kā pašnodarbinātais.

Ja Tev maksā ik pēc nedēļas, tad savus iknedēļas bruto ienākumus reizini ar 4, lai noteiktu ikmēneša ienākumus. Ja Tev maksā ik pēc divām nedēļām, tad šo summu reizini ar 2.

Uzskaiti arī tos ienākumus, ko saņem no citiem avotiem, piemēram, dažāda veida pabalsti, prēmijas, piemaksas, dividendes u.tml., tāpat arī ņem vērā gadījuma ienākumus, piemēram, pārmaksāto nodokļu atmaksa u.tml. tos proporcionāli visa gada garumā.

Izmanto lapu Ikmēneša ienākumu analīzei uzskaitītu visus savus ienākumus.

Atceries pierakstīt visus ienākumus arī pēc nodokļu atskaitījumiem – tā Tu iegūsi to summu (ikmēneša neto ienākumi), ar kuriem Tev ir jārēķinās.

Apzini savas parādsaistības

Izmantojot darba lapu kredītsaistību analīzei, apziniet savas kredītsaistības un kopējo ikmēneša maksājumu summu.

Kredītmaksājumi parasti ir jāveic regulāri, katru mēnesi, to nemaksāšana tikai palielinās Tavus tēriņus – tātad šie izdevumi ir obligāti un prioritāri. Ņem to vērā plānojot savus ikmēneša tēriņus!

Kontrolē savus izdevumus

Kā alternatīva piezīmju grāmatiņai var kalpot čeku apkopošana un analīze katras nedēļas beigās.

Ja ģimenē ir vairāki locekļi, tad arī viņus (tai skaitā bērnus) ir jāiesaista šajā aktivitātē – katrs seko līdzi skaidrās naudas tēriņiem.

Pievērsiet vērību pirkumiem, kurus veicat ar kredītkarti! Iztērētā nauda būs jāatdod – tieši tāpēc vienmēr plānojiet, cik ilgā laikā Tu gatavojies kredītu atmaksāt. Šie arī ir Tavi izdevumi, jo par izmantoto naudu ir jāmaksā procenti!

Aptuveni pēc viena vai diviem mēnešiem Tev izveidosies priekšstats, kur un cik daudz tu tērē un tad jau tu varēsi sākt domāt, kur tēriņus var samazināt, lai ietaupītu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *