Kādi vēl var būt kredīta izvēles kritēriji?

Gada procentu likme jeb GPL nav vienīgais rādītājs, kas nosaka kredīta izdevīgumu. Pēc šī kritērija ikviens var salīdzināt kredīta patieso cenu.

Tomēr klientam bez cenas var būt svarīgi arī citi kritēriji, tādi kā:

  • firmas reputācija,
  • apkalpošanas ātrums,
  • klientu servisa līmenis,
  • kredīta noformēšanas vieta, tās tuvums dzīvesvietai, utml.,
  • birokrātijas līmenis.

Tādējādi iespējama arī situācija, kad kredīts ar lielāku GPL kādam šķiet izdevīgāks un ērtāks nekā līdzīgs kredīts ar mazāku GPL.

Tāpat iespējams, ka, izvēloties starp diviem kredīta piedāvājumiem ar vienādu GPL, klients var dot priekšroku, piemēram, tādam līgumam, kuram ir mazāka komisijas maksa par noformēšanu, bet ir lielāka procentu likme no atlikušās vērtības, jo, dzēšot kredītu pirms termiņa, faktiskā cena par izmantošanu būs mazāka.

Galvenais, lai gada procentu likme (GPL) būtu norādīta – tad klients, zinot dažādu piedāvāto kredītu cenu, varēs pieņemt kompetentu un pamatotu lēmumu un izvēlēties sev piemērotāko risinājumu.

Bezprocentu kredīts! Procentu likmes! Ko tas viss nozīmē? Vai Jūs zināt, pēc kādiem kritērijiem varat salīdzināt daudzos kredīta piedāvājumus?

Jo vairāk dažādu komisijas maksu, jo kredīta līgums kļūst neizdevīgāks, lai gan procentu likme ir viszemākā no šeit pieminētajiem piemēriem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *