Lombardi Dobelē

Dobelē, kur dzīvo aptuveni 10 tūkstoši iedzīvotāju, atrodas divi oficiāli lombardi – Moda Kapitāls un Banknote lombardi. Tas ir vidējs lombardu skaits uz vienu iedzīvotāju, kas varbūt liecina, ka dobelniekiem ar materiālo situāciju viss vairāk vai mazāk kārtībā. Šajā rakstā apskatīsim, ko der zināt par lombardiem Dobelē – kā arī to, kur tos atrast.

Visi lombardi Dobelē

  • Banknote – Baznīcas iela 4. Blakus Dobeles tirgum, kā arī netālu no “Balta” apdrošināšanas kantora. Darba laiks: POTCP – 09:00-19:00, S – 09:00-17:00, S – 10:00-17:00.
  • Lombards “Moda” – Uzvaras iela 1. Blakus spēļu zālei Joker – vai arī pasta filiālei. Darba laiks pirmdiena – piektdiena: 8:30 – 18:00 sestdiena: 9:00 – 14:00 svētdiena brīva.

Kā redzams, Dobelē ir diezgan mazs lombardu piedāvājums, taču Kurzemē vispār pilsētās ir relatīvi mazāk lombardu, nekā, piemēram, Latgalē. Vienīgais iespējamais izņēmums ir Talsu pilsēta. Tāpat jāņem vērā, ka netiek skaitīti komisijas veikali. Tāpat kā citur, Dobeles lombardi ir vai nu novietojušies plaukstošajos rajonos, kur apgrozas daudz cilvēku – Banknote ir starp bijušo Hipotēku un tagadējo SEB bankas ēku – vai nu rajonos, kur šāda vai tāda iemesla dēļ iespējama lielāka peļņa, kā “Moda” lombards, kas atrodas tieši blakus spēļu zālei.

Tā kā šie lombardi atrodas viens otram faktiski pretī – tikai jāpāriet pāri Luterāņu baznīcas parkam vai arī garām Tērvetes alus darītavai – varat ļoti vienkārši salīdzināt cenas. Savukārt ja nav mantas, ko ieķīlāt, varat doties uz Banknote, kur varēsit paņemt patēriņa kredītu. Citu, svarīgāku ziņu par lombardiem Dobelē, šķiet, nav.