Lombardi Jēkabpilī

Jēkabpilī atrodas veseli septiņi lombardi, no kuriem trīs atrodas Krustpilī, četri – Jēkabpilī. Lielākā daļa lombardu ir koncentrējušies abos Daugavas krastos – trīs atrodas Rīgas ielā pie tilta, savukārt vēl divi – pretējā krastā Brīvības ielā. Jēkabpilī ir ļoti daudz lombardu – uz 24 tūkstošiem 7, kas sanāk aptuveni viens lombards uz 3,5 tūkstošiem iedzīvotāju. Salīdzinājumam, Rīgā šis skaitlis ir 1 lombards uz 5000 iedzīvotājiem, savukārt Liepājā – 1 uz 7000. Šajā rakstā apskatīsim Jēkabpils lombardus, kā arī to, ko par tiem der zināt.

Lombardi Jēkabpilī

Jēkabpilī atrodamas šādas mantu ķīlātavas:

  • “E kredīts” – Vienības iela 7;
  • “E kredīts” – Nākotnes iela 2;
  • “E kredīts” – Rīgas iela 120;
  • “Banknote” – Rīgas iela 115;
  • “Banknote” – Brīvības iela 148;
  • “Moda Kapitāls” – Brīvības iela 161;
  • “Moda Kapitāls” – Rīgas iela 130;

Jēkabpils lombardus Krustpils pusē var viegli apstaigāt, ejot no tilta pa Rīgas ielu virzienā uz Rīgu, savukārt Jēkabpils pusē var noiet garām Vienības ielas lombardam un tad griezties uz Brīvības ielu Rīgas virzienā. Tā kā lombardi ir pietiekami tuvu cits citam, ja manta nav gauži smaga, to var aiznest uz vairākiem lombardiem, vai arī, ja kaut ko meklējat, varat aptuveni stundas laikā izstaigāt lielāko daļu pilsētas lombardu.

Tāpat kā citās pilsētās, arī Jēkabpilī lombardi ir blakus spēļu zālēm – piemēram, lombardam Vienības ielā 7 vispār nav nekāda pamata atrasties tieši tur, taču, kad saprotam, ka tajā pašā adresē ir arī spēļu zāle, viss kļūst skaidrs. Lai gan ziņās pilsēta saistībā ar lombardiem ir iekļuvusi maz, 2015. gada sākumā notika uzbrukums vienam no Jēkabpils lombardiem, un policija aizturēja divus jaunekļus, kas jau bija nonākuši policijas redzeslokā.

Tas, ka Jēkabpilī uz mazo iedzīvotāju skaitu ir tik daudz lombardu, laikam izskaidrojams ar to, ka tā tomēr ir tranzītpilsēta, kurā, lai gan pieklājīgi, tomēr ir salīdzinoši mazi ienākumi, kaut vai salīdzinot ar galvaspilsētu. Savukārt citās pilsētās, piemēram, Liepājā, cilvēki retāk iegriežas caurbraucot. Tomēr interesanti, kāpēc atšķirībā no citām pilsētām Jēkabpils lombardi nav tuvu vilciena stacijai.