Lombardi Jūrmalā

Lielākajā (un laikam jau arī vienīgajā) Latvijas kūrortpilsētā tāpat kā citur ir cilvēki, kam vajag ko ieķīlāt, kad vajag naudu. Jūrmalā darbojas kopumā pieci lombardi, no kuriem divi atrodas pie Slokas stacijas, savukārt vēl trīs ir novietojušies cieši cits citam blakus pilsētas centrā. Vidēji Jūrmalā ir viens lombards uz 11.4 tūkstošiem iedzīvotāju, kas ir apmēram tāds pats līmenis kā citur Latvijā. Dažos lombardos iespējams tikai ieķīlāt mantu pret komisijas maksu, taču citos varat arī paņemt īstermiņa aizdevumu. Šajā rakstā īsi apskatīsim to, kur atrast lombardu Jūrmalā, kā arī apskatīsim to, kādā veidā tos labāk apmeklēt.

jurmala

Lieli lombardi Jūrmalā

Jūrmalā atrodamie pieci lombardi ir izvietojušies divās grupiņās:

  • “Unions” AS Lombards – Hercoga Jēkaba 7 (pretī Slokas stacijai);
  • “Banknote” lombards – Ventspils šoseja 32 (pie Slokas stacijas);
  • “Barona lombards” – Nometņu 8-2;
  • “Banknote” lombards – Nometņu 12;
  • “Tvisters” SIA lombards – Nometņu 6-10.

Kā redzams, Jūrmalas lombardi ir izvietojušies pie stacijas un Nometņu ielā. Lai gan par novietojumu pie stacijas nav īsti, ko spriest (tas ir, nav īsti saprotams, kāpēc diviem lombardiem vajadzētu būt pie stacijas – vai viņi pelna ar cilvēkiem, kas mantu atved no citām pilsētām?), skaidrs, ka centrā lombardi ir novietojušies tāpēc, ka tur cilvēki var daudz vienkāršāk sasniegt lombarda pakalpojumus. Lombardu novietojums pie Skolas un Nometņu ielas stūra tos arī padara tuvākus veikaliem un citām vietām, kurās tērēt nule iegūto naudu.

Lai atrastu izdevīgāko lombardu, kad gribat ieķīlāt preci, iesakām apmest garāku apli, iegriežoties gan centra, gan stacijas lombardos, taču, ja jūs Jūrmalā esat caurbraucot ar vilcienu, protams, ka izdevīgāk būs aiziet tikai uz lombardiem pie stacijas. Ja dzīvojat Jūrmalā, iesakām jums izvēlēties, jūsuprāt, izdevīgāko vai divus izdevīgākos lombardus un tad izmantot tikai tos, jo pastāvīgiem klientiem ne tikai pienākas atlaides, bet var arī būs īpaši nosacījumi, t.i., jums piezvana, pirms ķīlu noliek pārdošanā.