Lombardi Kuldīgā

Kuldīgā, kur dzīvo 12 000 cilvēku, ir apaļi četri lombardi, kas atrodas galvenokārt centrā pie spēļu zālēm. Tas ir viens lombards uz 3 000 iedzīvotājiem, kas ir visnotaļ liels skaits, kas varbūt izskaidrojams ar Kuldīgas novietojumu netālu no Liepājas un Ventspils. Visi lombardi atrodas kreisajā Ventas krastā. Kuldīgā atrodas Banknote, Moda, Jums, kā arī D.J.M. lombardi. Šajā rakstā apskatīsim to, ko der zināt par Kuldīgas lombardiem.

Kuldīgas lombardi un to atrašanās vietas:

  • Banknote – Liepājas iela 18. Darba laiks POTCPS – 08:00-20:00, Svētdienās no 09:00-16:00;
  • Lombards Moda – Liepājas iela 43. Darba laiks POTCP – 09:00-18:00, S -09:00-14:00. Svētdienās brīvs.
  • Lombards Jums – Pilsētas laukums 1. Darba laiks POTCP – 09:00-18:00. S -09:00-15:00. Svētdienās brīvs.
  • J.M. AS lombards – Smilšu iela 25-3. Darba laiks – nav norādīts.

Kuldīgas lombardus var atrast netālu no abām spēļu zālēm. Lombards Moda ir tieši pretī spēļu zālei “Klondaika”, savukārt Jums un D.J.M. ir kvartālu prom no “Klondaikas”. Banknote filiāle atrodas kvartālu uz priekšu aiz “Bliks” spēļu zāles. Visi lombardi atrodas netālu cits no cita, tādēļ tos būs itin viegli apstaigāt, neatkarīgi vai meklējat kādu preci, vai vēlaties ieķīlāt kādu mantu. Ja vēlaties lombardus apmeklēt caurbraucot, divi no lombardiem atrodas uz Liepājas ielas, uz kuras varat nokļūt, nogriežoties pa kreisi no Ventspils puses pirmajā pagriezienā pa P108 ceļu, vai arī, braucot no Saldus puses, braucot taisni pēc pirmā pagrieziena pa labi, kad esat šķērsojis otro apli.

Atcerieties, ka svētdienās strādā tikai Banknote, kā arī, iespējams, D.J.M. AS lombards.

Kuriozs fakts, kuru 2012. gadā ziņoja laikraksts “Kurzemnieks” – pie Banknote durvīm vismaz kādu laiku atpakaļ tika redzēts augam t.s. piena dadzis, kuru izmanto, lai ārstētu aknu saslimšanas, hepatītu un cirozi. Tautā to dēvē arī par “Jaunavas Marijas zālīti”, par godu tās latīniskajam nosaukumam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *