Lombardi Rēzeknē

Ja nu savajadzējies ko ieķīlāt Rēzeknē, neskumstiet, jo mēs jums palīdzēsim atrast to, kas jūs interesē. Rēzeknē ir veseli 8 lombardi, kas ir viens uz aptuveni 4 000 iedzīvotājiem – šis rādītājs ir virs vidējā. Šajā rakstā tiks apskatīti Rēzeknes lombardi jeb ķīlātavas, kurās varēsit savu mantu nodot komisijā.

Visi lombardi Rēzeknē

Lombardi Rēzeknē ir koncentrējušies divās vietās – pie Atbrīvošanas alejas un 18. novembra ielas stūra, kā arī uz Latgales ielas un Atbrīvošanas alejas stūra. Atšķirībā no citām pilsētām, maz lombardu ir pie dzelzceļa stacijām, tādēļ jādomā, ka visbiežāk lombardus izmanto paši rēzeknieši, nevis kā pilsētās, kuras daudziem ir caurbraucamas. No otras puses, varbūt pie tā vainīgs tas, ka lombardu tiešā tuvumā atrodas lielākā daļa Rēzeknes spēļu zāļu.

No astoņiem Rēzeknes lombardiem divi pieder SIA “Lombards24.lv”, savukārt citi ir vai nu lielo lombardu tīklu filiāles, vai arī vietējie lombardi. Tagad uzskaitīsim visus Rēzeknes lombardus un to adreses:

  • “Dagne”, AS, Lombards, Filiāle “Stars D” – Dārzu 18;
  • “E kredīts”, SIA, Filiāle – Latgales 72;
  • “Karāts” – Latgales 20;
  • “Banknote” pirmais lombards – Atbrīvošanas aleja 117;
  • “Banknote” otrais lombards – Atbrīvošanas aleja 105;
  • “Moda Kapitāls” Rēzeknes filiāle – Atbrīvošanas aleja 116;
  • “Money Express Credit” – Latgales 15;
  • “Ozerings Grupa” lombards – Atbrīvošanas aleja 120-1.

Par lombardiem Rēzeknē

Interesanti, ka Rēzeknē lombardu ir tik daudz uz vienu iedzīvotāju – salīdzinājumam, Rīgā ir viens lombards uz aptuveni 5000 iedzīvotājiem, Liepājā – 5700. Iespējams, ka to var izskaidrot ar to, ka Latgalē cilvēkiem biežāk nav darba, tāpēc vajag naudu iztikai, savukārt pārtikušākajos rajonos cilvēku dzīve ir stabilāka, tāpēc cilvēkiem lombardu pakalpojumi nepieciešami retāk.

Tāpat interesanti, ka 2013. gada oktobrī kādā Rēzeknes lombardā notika iespaidīga ielaušanās, kurā ar cirvi tika izsists lombarda stikls, un nolaupīti juvelierizstrādājumi. Abus zagļus gan ātri vien atrada, kur pretim – kas par izdomu! – tas, ka viņi izsita vitrīnu ar cirvi, nevis, piemēram, āmuru, droši vien ilgi ir nodarbinājis rēzekniešu prātus.