Mantas ieķīlāšana

Mums katram var rasties kāda nepieciešamība aizņemties kādu naudas summu. Ne vienmēr tā ir nepieciešama liela, tāpēc mums nav īpašas vēlmes aizņemties kādu kredītu ar kuru nāksies sadzīvot ilgu laiku, ar to nāksies rēķināties. Lai arī var teikt ka ātrie kredīti ir nedaudz pārņēmuši mūsu pasauli, situācijās kad ir nepieciešams kāda naudas summa, apstāv iespēja to saņemt arī bez kredīta palīdzības. Mēs varam ieķīlāt kādu sev piederošu mantu un iegūt nepieciešamo naudu tādā veidā.

Mantas ieķīlāšana ir viens no senākajiem veidiem kā gūt naudu, kredītu. Mūsdienās lombardi ir gana populāri, bet neskatoties uz to, konkurence ar ātrajiem kredītiem ir ļoti liela, tāpēc lombardi savus piedāvājumus cenšas attīstīt un pilnveidot, lai dotu klientiem maksimālas iespējas kuras būtu vilinošākas par ātro kredītu piedāvājumiem.

Lombardos var ieķīlāt teju visu ko vēlaties. Galvenais noteikums ir tas, ka šī manta ir gana vērtīga, lai lombards varētu to pieņemt kā ķīlu. Lielākā daļa lombardu pieņem ļoti plašu mantu klāstu, taču daži, specializējas kādā konkrētā jomā, piemēram senlietu vai automašīnu pieņemšanā. Ieķīlājot kādu mantu jums ir jāatceras ka par to nāksies maksāt, pretējā gadījumā jums nāksies to zaudēt.

Mantas ieķīlāšana varētu būt viens no drošākajiem aizdevumu veidiem, jo ieķīlājat mantu, jūs piekrītat tam, ka nemaksāšanas gadījumā, lombards šo mantu var jums vairs neatdot un to pārdos. Mantu pārdošana ir viens no veidiem kā lombardi pelna naudu, jo visas mantas ko cilvēki neizpērk tiek nodotas pārdošanā. Ļoti bieži, cilvēki ieķīlā mantas bez vēlmes to izpirkt, šādos gadījumos lombards šo mantu patur sev līdz brīdim kad ir skaidrs ka tā netiks izpirkta. Daudzi lombardi arī piedāvā iespēju jūsu mantu nopirkt uzreiz. Ne vienmēr ir nepieciešams ieķīlāt mantu, lai saņemtu naudu un to nedabūtu atpakaļ, varat to pārdot. Šādos gadījumos, lombards jums piedāvās summu kuru varat pieņemt vai atteikties. Ja jūs piekrītat, tad lombards jums samaksā un mantu izliek pārdošanā.

Mantas novērtēšana notiek uz vietas lombardā. Protams, var būt izņēmuma gadījumi kad ir nepieciešama kāda dziļāka mantas novērtēšana, piemēram, automašīnu ieķīlāšanas gadījumā var būt nepieciešams veikt kādu papildus novērtēšanu, bet vairumā gadījumu tas nav vajadzīgs. Aiznesot uz lombardu mobilo telefonu, novērtēšana notiek nekavējoties, lombardiem ir arī savi noteikumi un standarti pēc kuriem tiek veikta preču novērtēšana, tāpēc tas ir diezgan ātri un vienkārši. Aiznesot vienu un to pašu mantu uz dažādiem lombardiem, piedāvātā naudas summa var nedaudz atšķirties, bet ne ļoti izteikti. Katram uzņēmumam var būt savas prasības un noteikumi, tieši tā pat kā summa kuru piedāvā. Daži lombardi var piedāvāt summu līdz 95% no preces vērtības, citi var piedāvāt tikai 80%, tāpēc ir svarīgi izvērtēt attiecīgo piedāvājumu, lai gūtu izdevīgāko iespēju aizņemties.

Mantas ieķīlāšana var būt arī kā garants kādam citam aizdevumam, piemēram lielāka apjoma kredītam. Šādos gadījumos, parasti, šī ķīla ir nekustamais īpašums vai automašīna, taču var būt arī kas cits. Šeit ir jāņem vērā aizdevēja prasības, liela apjoma kredītam netiks pieņemta ķīla mobilā telefona formā.

Dažādi aizdevēji vai lombardi var piedāvāt atšķirīgu noteikumus un atmaksas iespējas. Izplatīti ir kļuvis ka var lombarda aizdevumu atmaksāt ilgākā laika posmā, pat gados. Tomēr paturiet prātā, ka ieķīlāto mantu atgūsiet savā īpašumā tikai tad, kad viss būs nomaksāts.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *